wtorek, 1 marca 2016

Edyta Górniak - Eurovision Song Contest

Wczoraj byłem na ważnym dla mnie koncercie! Był to zamknięty koncert Edyty Górniak - niesamowity! Od dzieciństwa jestem fanem twórczości Edyty Górniak. Ogromny talent, zmysł twórczy, przenosi widza w zupełnie inny wymiar poprzez swoje postrzeganie twórczości, poprzez tak nieograniczoną kreatywność, zmysłowość... dostarczając przy tym tak wielu emocji! Myślę, że na taki odbiór składa się wiele czynników - a Edyta je ma!

Jak już jestem w temacie związanym ze śpiewem to przyznam się do czegość... nigdy o tym publicznie nie mówiłem, mianowicie jeszcze jak byłem w liceum, już po mutacji głosu byłem na zajęciach u profesora zajmującego się śpiewem - wtedy wykryto, że jestem kontratenorem, co charakteryzuje się damską barwą głosu i co zdarza się bardzo rzadko, tak teraz analizując wspominał, że zdarza się to "raz na milion". Kojarzy mi się to teraz z wypowiedzią Joanna Krupy, że mam twarz jedną na milion :) 
Rzeczywiscie tak się poskładało, że oprócz tego, że jestem androgynicznym model i mylą mnie z kobietą to mylą mój głos z damskim. 
Ostatnio, jak uczestniczyłem w nowojorskim fashion week'u #NYFW byłem na Brodway'u w NYC u profesora, którego opinia stała się dla mnie ogromnie ważna i którą wziąłem sobie do serca.

Stwierdził, że to, że jestem kontratenorem i to, że mam taką, a nie inną barwę głosu jest dla mnie ogromnym darem i powinienem to jak najszybciej starać się wykorzystać, dowiadując się, że jestem modelem nawiązał do modelingu, ze jeżeli jestem tu gdzie jestem to tego samego życzy mi w śpiewie, żebym w przyszłości pojawił się na Brodaway'u, bo NYC jest najlepszym miejscem do rozwoju, miejscem w którym dąży się do realizacji celów, a nie przekreślania się je odgórnie. Stwierdził, że powinienem zacząć rozwijać warsztat wokalny i to jak najszybciej się za to wziąć. Myślę, że wiadomo - wymaga to skupienia dużej ilości czasu, lat i ciągłego szkolenia, żeby odpowiednio wykształcić głos. Co ciekawe dużo osób mówi mi o tym, że mój głos sie zmienia, sam nie zauważam tego tak, ale myślę, że to zależy od wielu czynników. Nawet Edyta Górniak pomimo tak niesmowitego talentu stale szkoli swój warsztat, jest mega ambitna! 
Nawiązując do tegorocznego konkursu Eurowizji - Eurovision Song Contest in Stockholm 2016 uważam, że mamy wielu wspaniałych wokalistów w Polsce, którzy biorą udział w konkursie i myślę, że przyjdzie taki czas w którym zostaną docenieni. Jednakże uważam, że podczas tegorocznego konkursu Eurowizji umożliwienie Edycie Górniak wzięcia udziału jak i reprezentowania Polski byłoby ogromnie ważne. Już w 1994 roku udowodniła, że można zająć tak wysokie miejsce z kraju, który jednak często nie jest kojarzony. Myślę, że zważając na jej twórczość, ogromnie emocjonalny utwór "Grateful", który nadaje dużego patosu, po którym mam takie ciary, będzie to idealny wybór!

Celowo nagrałem utwór TO NIE JA i udostępniłem na swoim kanale na youtube!


  Sam kiedyś jak byłem jeszcze mały często śpiewałem utwory Edyty Górniak. To niesamowite jak czas leci - już 11 marca br. moje urodziny i będę miał 24 lata!!!! Pomału będzie trzeba przechodzić na emeryturę w modelingu hehehe Być może, że to idealna data do tego, żeby spróbować coś zaśpiewać, gdyż chyba w dniu urodzin nie będzie tak hejtu hehehePozdrawiam!

9 komentarzy:

 1. Nie mogę się doczekać by usłyszeć jak śpiewasz, na pewno brzmisz niesamowicie :)
  <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najpierw to ja muszę uczęszczać na zajęcia ze śpiewu, wykształcić głos, oddech i moze wtedy będę próbował :)

   Usuń
 2. Pochwal się swoim głosem! Ale mi miło obserwować jak się rozwijasz, trzymałam za Ciebie kciuki w programie i trzymam nadal.
  Wierzę w Anioły - jak dla mnie one również są androgyniczne, więc Twoja uroda jest darem, podobnie jak Twój głos! Wykorzystaj je oba :)

  Pozdrawiam i trzymam mocno mocno kciuki za dalsze sukcesy.
  Pokaż im wszystkim! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem tu po raz pierwszy Edyta mnie do Ciebie sprowadziły. Profesor z USA ma rację idź za jego głosem. Trzymam za Ciebie kciuki i oczywiście za Edi <3 Hop ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć Mateusz,
  jak znajdziesz chwilę to zorganizuj spotkanie z fanami w Jarosławiu albo daj znać jak bedziesz w Jarku:)

  OdpowiedzUsuń
 5. mam wielką prośbę!!! bardzo, bardzo podoba mi się twój ostatni blon taki jaśniutki - czy możesz coś zdradzić? może kolor, farbę albo cokolwiek?????

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń